Prečo by sme sa práve my mali stať Najzamestnávateľom?

Aj tento rok bojujeme o titul Najzamestnávateľ roka 2019. Prečo si myslíme, že nám tento titul patrí sa dočítate nižšie. Tretie aj druhé miesto sme už obsadili a veríme, že práve tento rok bude ten "zlatý". Vopred ďakujeme za všetky vaše hlasy.

  • 25.09.2019
  • Blog
  • -
  • 3 min čítania

Na kolektíve nám záleží

Stokrát opakovaná pravda sa u nás stala realitou. Tímová práca u nás funguje ako na centrále, tak aj na pobočkách. Naše open-space priestory ožívajú v ranných hodinách a „žijú“ priateľskou atmosférou počas celého dňa. Sme odborníci, ale aj ľudia. Preto si vieme pomáhať na profesionálnej úrovni, ale aj tej ľudskej, ktorá je v rámci kolektívu mnohokrát oveľa dôležitejšia. U nás môžeš byť od prvého dňa sám/sama sebou. Naozaj. Hoci je nás veľa a každý z nás je iný, rešpekt, slušnosť a vzájomná úcta sú u nás na prvom mieste. Máme otvorenú myseľ, a tak sa nám pracuje jednoduchšie. To však neznamená nudu. Vieme si zo seba „vystreliť“, ale aj zasmiať sa sami na sebe. A smejeme sa veľa. Spoločne oslavujeme úspechy, zvládame krízy, riešime aktuálne dianie v spoločnosti. Formujeme svoje osobnosti, veď s kým si, taký/taká si. A my spolu trávime času viac než dosť – brainstormingy, teambuildingy, obedy v kantíne, jedálni, kávy, a to nie je všetko. Z mnohých z nás sa stali kamaráti aj v živote mimo banky, kde si užívame turistiku, lyžovačky, výlety či večery v meste. Na nudu nám, našťastie, neostáva čas.


CEO nežije v bubline

Náš šéf je lídrom, ktorý dokáže zaujať a motivovať. Stretávame sa na Kafé alebo na pravidelnej konferencii, kde nám rád predstaví pripravované novinky, a zároveň ho zaujíma náš názor a spätná väzba. Nie je dôležité, či u nás pracuješ týždeň alebo roky, všetky názory majú predsa rovnakú hodnotu.


Ak niečo chceš, môžeš

Vytvárame priestor a príležitosti podieľať sa na raste banky aj na raste našich osobností. Máme totiž priestor na užšiu spoluprácu, máme možnosť lákavej rotácie pracovných miest. Učíme sa vzájomne, niekedy aj z vlastných chýb, a nebojíme sa kritiky, pretože nás posúva vpred. Študenti vysokých škôl u nás radi stážujú v rámci Trainee programu. Schopnosti kolegov zas rozvíjame v talentových programoch ako na ústredí, tak aj v retailovej sieti. Nezabúdame ani na manažérov, z ktorých budujeme perfektných lídrov.


Nápady vytvárame a realizujeme sami

V banke máme priestor navrhnúť si vlastný projekt na akejkoľvek pozícii. Vymyslením nápadu to u nás však nekončí. Na jeho realizácii sa radi podieľame spoločne. Viac hláv, viac rozumu, viac zábavy. Máme priestor robiť na projektoch, ktoré nás naozaj bavia a prácu si užívať. Kreativite sa medze nekladú. Napríklad program Agile lab spája kolegov, ktorí agilným spôsobom zlepšujú vybrané oblasti v banke.


Posilňujeme kultúru zdravia


Benefity týkajúce sa zdravia zamestnancov sú trendom v mnohých firmách. V čom sme iní? Nerobíme „iba“ Dni či Týždne zdravia. Zdravému životnému štýlu sa venujeme počas celého roka, pretože len tak získame reálne výsledky. Náš komplexný program Do roka fit je zameraný na posilnenie fyzického aj psychického zdravia. Program je vyskladaný na základe dôkladnej analýzy trendov na Slovensku a analýzy zdravia našich kolegov. V Poštovej banke veríme, že zdraví zamestnanci tvoria zdravú firmu.Sme sami sebou

Ako prvá banka na Slovensku sme zrušili povinný dress code na našej centrále. Veríme, že naši kolegovia si zaslúžia ešte viac dôvery a slobody. Veríme, že ak majú na sebe to, v čom sa cítia sami sebou, podávajú ešte lepší výkon. Okrem toho týmto krokom prejavujeme rešpekt voči životnému prostrediu a eliminujeme nákup „biznis“ kúskov, ktoré by naši zamestnanci vo voľnom čase vôbec nevyužili. Jediné pravidlo, ktoré u nás platí, je – cítiť sa dobre.V Poštovej banke veríme v dobro

Veríme, že #dobrosanosi aj v dnešnom svete. Prečo? Pretože dobro je nadčasové. Pristane každému z nás, či už sme jeho iniciátormi, alebo prijímateľmi. Pod značkou Dobro sa nosí konáme prospešné aktivity týkajúce udržateľnosti. Patrí sem aj zamestnanecký grant, vďaka ktorému majú kolegovia skupiny Poštovej banky možnosť pomôcť niekomu zo svojho okolia. 

Chcem hlasovať