Poštová banka podniká na Slovensku už 28 rokov. Poskytuje služby klientom, zamestnáva vyše  tisíc ľudí, podporuje šport, kultúru, školstvo. Fungovanie našej spoločnosti a jej budúcnosť nám preto nie sú ľahostajné. Preto sme sa rozhodli k parlamentným voľbám 2020 vyzvať všetkých Slovákov s volebným právom. Rozumné je voliť vtedy, keď to má zmysel. A práve teraz to zmysel má, keď rozhodujeme o budúcnosti našej krajiny, a nielen o fixácii našich úverov.

 

Naším cieľom je nielen predaj bankových produktov. „Budúcnosť našej krajiny je dôležitá preto tváriť sa, že sa nás voľby netýkajú, by bolo alibistické. Už roky sa nám darí prinášať klientom naozaj výhodné ponuky, užitočné produkty a ďalšie zmysluplné projekty, v ktorých rámci ich vedieme k rozumnému správaniu nielen k financiám. Preto sme ani na chvíľu nezaváhali a rozhodli sme sa využiť veľkosť a silu našej značky na zvýšenie povedomia Slovákov o nutnosti zúčastniť sa parlamentných volieb,“ vysvetľuje dôvod tohto kroku generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko.

Do komunikácie na sociálnych sieťach sme sa rozhodli nadviazať na našu aktuálnu kampaň, kde hovoríme, že rozumné je šetriť tam, kde to má zmysel, napríklad šetriť pri refinancovaní hypotéky. Pri tejto významnej príležitosti však upierame pozornosť na inú vec, ktorá je rozumná – ísť voliť.

To ako sa bude spravovať Slovensko, ako sa budú vytvárať zákony, ovplyvňuje nielen chod štátu, ale aj kultúru medzi ľuďmi a prístup našich detí k ich budúcnosti. Nechceme sa prizerať likvidácii podnikateľského prostredia, potláčaniu práv či rastúcej ľahostajnosti a hrubosti v spoločnosti. 

 

Prečo je dôležitý aj váš hlas?

 

Všeobecné volebné právo – pre mužov i ženy bez ohľadu na sociálne a majetkové pomery – nebolo na Slovensku samozrejmosťou až do roku 1920. A do roku 1989 to boli voľby len jednej strany. Naša generácia už ani len netuší, aké to je, keď za nás rozhodujú iní, keď človek nemá právo voliť. Preto sme si toto právo prestali vážiť a, čo je najhoršie, dokonca aj využívať. Každý jeden hlas má obrovskú váhu. Práve bez toho vášho sa to celé môže prevážiť na stranu, na ktorú sa možno nechcete prikloniť, ale budete musieť. 

 

 „Dôležité je, aby sme si uvedomili, že pasívnym čakaním na výsledky parlamentných volieb nič nedosiahneme. Tí, ktorí si skepticky vravia, že ich hlas nič nezmení, sa mýlia. Je to to najmenej a zároveň to najviac, čo môžeme urobiť, aby sme položili základy nevyhnutným zmenám v krajine. Naša generácia už zabudla na to, aké to je, keď za nás rozhodujú iní, keď človek nemá právo voliť. Preto sme si toto právo prestali vážiť a, čo je najhoršie, dokonca aj využívať. Je najvyšší čas, aby sme sa prestali ľutovať a vravieť, že dobre už bolo. To, ako nám tu bude v nasledujúcich rokoch, je  v našich rukách,“ dodáva Andrej Zaťko.

 

Výzvu k voľbám smerujeme aj do vlastných radov medzi našich zamestnancov. Dôležitosť toho, aby 29. február neignorovali, im komunikujeme prostredníctvom internej komunikácie.

 

Slováci, ak si aj vy myslíte, že dobre už bolo, verte, že môže byť lepšie. Tí, ktorí skepticky vravia, že ich hlas nič nezmení, sa mýlia. Je to to najmenej a zároveň to najviac, čo môžeme urobiť, aby sme položili základy nevyhnutným zmenám v krajine.  Novú vládu si volíme s „fixáciou“ na štyri roky, preto nenechajte rozhodnúť iných. Využite svoje právo a nenechajte prepadnúť svoj hlas v parlamentných voľbách 2020.