Vyhnite sa obavám. Prečo si poistiť schopnosť splácať úver?

Ešte predtým, ako podpíšete s bankou zmluvu o úvere, zastavte sa. Uvažovali ste nad poistením schopnosti daný úver splácať? Ak nie, prečítajte si náš krátky článok a zistite, prečo by ste tak možno mali urobiť.

To najťažšie už máte za sebou. Vybrali ste si banku podľa vašich preferencií, máte rozrátané, koľko vás vyjdú splátky a už presne viete, na čo požičané peniaze použijete. Možno vám však nenapadlo zamyslieť sa aj nad neočakávanými situáciami, ktoré vás počas splácania môžu postretnúť. Stať sa môže naozaj čokoľvek a je lepšie byť pripravení. Pomôcť vie poistenie schopnosti splácať úver. Ako?

Prečo si úver poistiť?

K všetkým úverom od Poštovej banky môžete uzatvoriť aj poistenie schopnosti úver splácať. Toto poistenie vás chráni pred neočakávanými finančnými problémami, s ktorými sa môžete stretnúť v prípade straty zamestnania, dlhodobej pracovnej neschopnosti, invalidity či pri úmrtí.

 Poistenie sa uzatvára na celú dobru splácania úveru, a tak môžete byť aj dlhé roky pokojní, že ak by sa stalo čokoľvek, vaša banka vás podrží.

Nie každé poistenie je rovnaké

V Poštovej banke máte na výber z 2 typov poistení:

  • základný súbor poistenia – toto poistenie sa vzťahuje na schopnosť váš úver splácať v prípade invalidity, úmrtia či pracovnej neschopnosti,
  • komplexný súbor poistenia – okrem tých rizík, ktoré pokrýva základný súbor poistenia, vás komplexný súbor chráni aj v prípade straty zamestnania a následnej nezamestnanosti.

Kto všetko si môže svoj úver poistiť?

Poistiť si schopnosť splácať úver môžete v prípade, že nie ste starší ako 62 rokov, nie ste invalidný dôchodca, nemáte zníženú pracovnú schopnosť o viac ako 40 %, nie ste momentálne práceneschopný ani ste za posledných 12 mesiacov neboli nepretržite práceneschopný dlhšie ako 30 dní. O ďalších obmedzeniach, ktoré vám neumožňujú si poistiť schopnosť splácať úver, sa dočítate na našej stránke.

Ako sa poistiť

Ak spĺňate podmienky stanovené bankou, váš úver si môžete dať poistiť celkom jednoducho požiadaním o poistenie vo vašej Zmluve o úvere.

 

Už čerpáte pôžičku z Poštovej banky a ľutujete, že ste si úver nepoistili? Nič nie je stratené. O poistenie schopnosti splácať úver môžete požiadať aj dodatočne a to na pošte alebo v ktorejkoľvek pobočke Poštovej banky.