Na konci uplynulého roka sme vám priniesli bilanciu, čo sa nám spoločnými silami podarilo za celý minulý rok dosiahnuť, z čoho ste sa vy, naši klienti, mohli tešiť. Ak ste zvedaví, čo vás v Poštovej banke čaká v roku 2022, prečítajte si rozhovor s výkonnou riaditeľkou Poštovej banky Melindou Burdanovou. Príjemné čítanie.

Aké plány má banka v tomto roku?

Tento rok sa budeme naplno venovať ďalšiemu rozvoju konceptu najdostupnejšej banky na trhu. To znamená, že k vám budeme ešte bližšie. Sme vám k dispozícii na viac ako 1 450 poštách v každom regióne Slovenska. Aktuálne spúšťame koncept, ktorý nám ešte viac umožní zvýšiť kvalitu našich ponúkaných služieb a zjednodušiť ich používanie.

Naše služby rozšírime a vylepšíme aj o produkty zaujímavých obchodných partnerov a tak si u nás poľahky vybavíte nielen účet a sporenie, ale aj poistenie úveru či svojho vozidla. Rovnako tak bude dostupné aj cestovné poistenie. Ak hľadáte nové a iné spôsoby investovania, dostupné budete mať zaujímavé možnosti, ktoré ponúkajú naše sesterské spoločnosti 365.invest a 365.life.

Venovať sa budeme aj rozvoju nášho Internet bankingu, ako aj aplikácii, ktoré vám umožňujú využívať najžiadanejšie služby z pohodia domova a mať svoj účet pod kontrolou. Pri ďalšom rozvoji našich digitálnych služieb budeme v prvom rade dbať, aby boli aj naďalej veľmi praktické, jednoduché a s intuitívnym užívateľským prostredím. Urobíme všetko, aby boli užitočné všetkým klientom bez rozdielu veku a IT skúseností.

Všetky naše naplánované aktivity smerujú k tomu, aby sme vám mohli poskytnúť ešte kvalitnejšie služby, lepšie produkty a väčšiu pohodu.

Nemali by sme zabúdať ani na fakt, že inflácia neovplyvňuje iba naše nákupy, ale má vplyv aj na naše úspory. V prípade, že máme úspory uložené doma „pod vankúšom“, na bežných účtoch alebo účtoch s nulovými výnosmi, inflácia znižuje ich hodnotu a reálne chudobnieme. Čo robiť, aby sme tomu zabránili?

V prvom rade by sme mali aspoň z času na čas skontrolovať, či sa naše úspory zhodnocujú aspoň o výšku inflácie. Tá v decembri minulého roka dosiahla výšku až 5,8 %. Pod rast inflácie sa podpísali hlavne drahšie potraviny, ktorých tempo rastu sa v decembri výrazne zrýchlilo. Okrem nich ťahali infláciu smerom nahor aj vyššie ceny za bývanie, konkrétne vyššie ceny stavebných materiálov, i drahá ropa.  

Na bežných účtoch s nízkymi úrokovými sadzbami nie je aktuálne možné dosiahnuť dlhodobý výnos a mali by sme tu mať uložené len financie, ktoré nám slúžia ako finančná rezerva. Dlhodobé úspory by sme mali zhodnocovať efektívnejšie.

V tabuľke v závere si môžete  porovnať zhodnotenie financií podľa typu vkladového produktu v Poštovej banke a v našej sesterskej spoločnosti 365.invest.

Na čo sa môžu klienti Poštovej banky v tomto roku tešiť?

Aj tento rok pripravujeme pre našich klientov zaujímavé a hlavne výhodné produktové kampane. Myslíme na tých, ktorí sa rozhodli efektívne sporiť, aj na takých, ktorí si plánujú zobrať výhodný úver. Záleží nám, aby boli naše produkty praktické, zmysluplné a mali pre vás skutočne pridanú hodnotu. Napríklad, Užitočné sporenie pomáha správne sa učiť sporiť a navyše s výhodnou úrokovou sadzbou 5,5 % ročne, Lepšia splátka slúži na to, aby si klienti mohli skrotiť svoje úvery v prípade, že ich majú viac, a Užitočný účet prispieva k tomu, aby mali svoje peniaze pod kontrolou. K nim sme pre vás pripravili zaujímavé akcie a súťaže počas celého roka.

Máte v pláne nejaké netradičné aktivity?

Cieľom Poštovky nie je len byť bankou s výhodnými službami pre klientov, ale aj spoločnosťou, ktorá pomáha zaujímavým komunitným projektom, podporuje dobré nápady a pomáha tam, kde treba. Preto aj tento rok spustíme grant Nápad pre 3 generácie zameraný na finančnú podporu projektov, ktoré zlepšujú život v komunitách. Čaká nás aj komunikácia spojená so zvyšovaním finančnej gramotnosti slovenských seniorov, aby sa vedeli lepšie brániť pred nástrahami podvodníkov a špekulantov, ktorí každoročne okradnú stovky dôchodcov. 

Stali sme sa súčasťou projektu Deň slovenského kroja, ktorý podporuje a promuje folklór vo všetkých kútoch Slovenska, a tejto spolupráci sa budeme tešiť aj v roku 2022. Oslávime naše 10. výročie partnerstva s Radošinským naivným divadlom tak, aby ste si to užili hlavne vy, naši klienti. Zároveň už po jedenásty krát pomôžeme Slovenskej pošte doručiť listy Ježiškovi a pripraviť pre deti darčeky v rámci Vianočnej pošty.

Stali sme sa tiež súčasťou krásnej výstavy ilustrácií významnej slovenskej ilustrátorky Jany Kiselovej – Sitekovej, ktorá sa koná od 27. januára 2022 v Galérii v podkroví v Banskej Bystrici. Minulý rok si odniesla cenu Laureáta Poštovej banky z jednej z najprestížnejších súťaží ilustrácií pre deti na svete – BIB 21.

 

Rok 2022 bude plný zlepšení, noviniek, aktivít a zaujímavostí. V prvom rade však bude pre Poštovú banku hlavne o spokojnosti vás, našich klientov.

Želám vám v novom roku hlavne veľa zdravia, príjemných zážitkov a pozitívnej energie. A ďakujem, aj v mene mojich kolegov, za dôveru, ktorú do nás vkladáte.