S Hlasovou biometriou ušetríte vzácny čas a nemusíte loviť z pamäti heslá

Dnešné moderné technológie nám ponúkajú čoraz viac možností, ako ušetriť čas a tým mnohokrát aj svoje financie. S Mobilnou aplikáciou a Internet bankingom spravujete svoje financie prakticky kedykoľvek a odkiaľkoľvek, platiť viete mobilom či hodinkami a s aplikáciou Bezpečné platby vám na potvrdenie platby kartou stačí už aj odtlačok prsta. Navyše dôležité bankové služby viete vybaviť z pohodlia domova a iba cez telefón prostredníctvom svojho hlasu a Hlasovej biometrie. Ak ešte Hlasovú biometriu nevyužívate, nepoznáte alebo sa chcete dozvedieť novinky, nasledujúce riadky sú pre vás.

  • 18.05.2022
  • Blog
  • -
  • 6 min čítania

Hlasová biometria je služba, ktorou vás bezpečne identifikujeme prostredníctvom vášho hlasu počas telefonátu na našu Infolinku. Služby našej Infolinky neustále rozširujeme a dnes už viete veľké množstvo služieb vybaviť práve cez telefón. Hlavnou výhodou Hlasovej biometrie je, že vám umožňuje využívať bezpečne a komfortne služby na diaľku a nemusíte si pamätať žiadne kódy ani heslá, váš hlas ich jednoducho nahrádza. Ako je to možné? Hlas každého z nás  je unikátny a môžeme ho prirovnať k jedinečnosti odtlačkov prstov. Práve vďaka tejto unikátnosti môžeme hlas využívať na overenie volajúcich. To znamená, že porovnávame hlas volajúceho s hlasovou vzorkou, ktorú si klient vopred nahral. Nemusíte si tak pamätať heslo či chodiť na obchodné miesto. Pohodlne, jednoducho a bezpečne, pokojne z hocakého miesta vybavíte všetko podstatné.

Ako si zriadiť Hlasovú biometriu?

Prvým krokom je návšteva ktoréhokoľvek nášho pracoviska banky na pošte, kde podpíšete dohodu o využívaní služby Infolinky. Ihneď pri podpisovaní si zriadite aj Diskrétny údaj. Ide o jedno vami zvolené slovo = heslo, ktorým vás naši kolegovia na Infolinke vedia v prípade potreby identifikovať.  Po podpísaní dohody a zriadení Diskrétneho údaja  stačí na využívanie Hlasovej biometrie už len nahrať vašu hlasovú vzorku. Nahrať ju môžete ihneď pri zriaďovaní služby na našom obchodnom mieste alebo aj z pohodlia domova telefonicky cez našu Infolinku. V tom prípade si vás overíme prostredníctvom spomínaného Diskrétneho údaja.  

Nahrávanie hlasovej vzorky

Na získanie vzorky hlasu je potrebné, aby ste nepretržite rozprávali 60 sekúnd, pričom celý rozhovor s naším pracovníkom na obchodnom mieste alebo cez Infolinku trvá asi 3 minúty. Aby bol proces jednoduchší, odporúčaných je niekoľko tém:

• záľuby alebo práca,

• dovolenka, obľúbená destinácia alebo zážitok,

• bežný deň,

• čo vidíte okolo seba.

Po nahratí hlasovej vzorky môžete služby Hlasovej biometrie využívať už naplno. Kedykoľvek v čase fungovania našej Infolinky si viete všetko podstatné vybaviť telefonicky a nepotrebujete si pamätať žiadne heslá ani kódy, spoznáme vás už po hlase.

 

Čo všetko vďaka Hlasovej biometrii a Diskrétnemu údaju cez telefón dokážete vybaviť?

 Zmeníte svoju korešpondenčnú adresu, telefónne číslo či e-mail,

• zmeníte limity platieb cez Internet banking a Mobilnú aplikáciu, ako aj limity na platobnej karte,

• získate ePIN pre platby kartou na internete na e-mail,

• zrušíte SMS o pohybe na účte,

• nastavíte, zmeníte alebo zrušíte inkaso alebo trvalý príkaz,

• odblokujete si Internet banking a Mobilnú aplikáciu,

• získate informácie o zostatku na osobnom účte i úvere,

• dokonca si viete požiadať aj o Dobrú pôžičku s naozaj výhodným úrokom.

 

Služby našej Infolinky neustále rozširujeme a tak okrem uvedených služieb si s Diskrétnym údajom alebo Hlasovou biometriou cez telefón viete vybaviť už aj papierové potvrdenie o vedení a zostatku na účte alebo aj aktiváciu karty na platenie mobilom alebo hodinkami.

Kompletný zoznam služieb, ktoré viete s Hlasovou biometriou vybaviť, nájdete na našom webe.

 

Kedy môžete služby Infolinky využiť?

Sme tu pre vás na telefónnych číslach *6500 alebo 0850 00 6500 každý pracovný deň od 8.00 – 19.00 a počas víkendu od 9.00 – 17.00 okrem štátnych sviatkov.

Hlasová biometria ponúka množstvo výhod, no tou najväčšou je, že dokážete ušetriť predovšetkým čas, ktorý môžete využiť napríklad pre svoju rodinu alebo záujmy, a šetríte tiež náklady spojené s cestou na obchodné miesta.