teest

Sweet Lady Lollipop: Neobmedzený svadobný rozpočet? Bola by to veľká párty!

Prečítajte si exkluzívny rozhovor s budúcou nevestou a úspešnou blogerkou Ivankou Petrušovou alias Sweet Lady Lollipop (ďalej ako SLL), ktorá si v našej svadbnej show "Ej, to bude mladucha!" zahrala jednu z hlavných postáv. Prezradila nám nielen to, ako sa jej hralo po boku ostrieľanej herečky Zuzany Kubovčíkovej Šebovej, ale aj sumu, ktorú investuje do vlastnej svadby.

  • 07.06.2019
  • Blog
  • -
  • 4 min čítania

Aké boli tvoje prvotné reakcie, keď ťa Poštová banka oslovila s ponukou o spoluprácu na svadobnom projekte?

SLL: V prvej chvíli som si úplne nevedela predstaviť, ako to asi bude celé vyzerať. Do projektu som išla s tým, že sa mi páčil nápad, a tiež to, že chce Poštová banka pomôcť nevestám s plánovaním svadby. Vtedy som si povedala, že by som rada bola jeho súčasťou, pretože môže pri plánovaní svadby pomôcť aj mne. Výsledok ma príjemne prekvapil. Celý projekt je podľa mňa veľmi nenútený, odľahčený a nevtieravý. Myslím si, že ľudia, ktorí videli prvé video, si radi pozrú aj ďalšie časti, pretože sú vtipné, majú nápad a šmrnc. Aj momenty, keď vo videách riešime financie, sú podané veľmi ľudsky a jemne.

Sweetladylillipop

Neobávala si sa spolupráce so známou herečkou Zuzanou Kubovčíkovou Šebovou?

SLL: Práve naopak, tešila som sa na ňu. Myslím si, že človek sa vždy dokáže na takýchto projektoch niečo priučiť od iných, preto som to brala skôr ako výzvu. Samozrejme, bol tam menší strach, predsa len Zuzka je skúsená herečka, no zároveň aj skvelá žena a tým, ako dokáže improvizovať na pľaci, nám ostatným dodala odvahu. A nielen mne, ale aj svadobnej agentke Veronike. Vďaka nej sme sa obe pri natáčaní cítili istejšie.

Čo ti z natáčania najväčšmi utkvelo v pamäti?

SLL: Pamätám si naozaj všetko. Najviac ma prekvapilo, že sme celý projekt natočili za dva dni, no mne sa zdalo, akoby sme nakrúcali týždeň.  Natáčanie bolo pre mňa príjemným prekvapením.

Zažila si počas neho špeciálny emočný moment?

SLL: Prvý, keď mi Zuzka hovorila, ako povedať ženíchovi ÁNO. Snažila sa ma rozplakať, ale napokon rozplakala samu seba. To bolo milé. Druhý silný moment pre mňa bol, keď sa aj môj snúbenec rozhodol stať sa súčasťou projektu a zahrať si vo videu. Najprv totiž nebol vôbec nadšený, že by mal rozprávať o našom „netradičnom zoznámení“.  Jeho prvá reakcia bola, že tam hrať určite nebude :) Nakoniec ho Šimon (režisér) jednou vetou zlomil.

Akou?

SLL: Vlastne ani neviem. Niečo mu povedal. Stalo sa to spontánne, keď prišiel na pľac, kde sme točili scénky v záhrade. Celé to prebehlo veľmi rýchlo.

Skutočne ste sa s budúcim manželom zoznámili tak, ako je zobrazené vo videu?

SLL: Nebol to úplne prvotný impulz. Peter ma pozval na drink a počas rande sa mi pozrel na ruku a povedal, že mám pekný biceps. Na tom sa smejeme dodnes.

Aké mal teda pocity z natáčania on?

SLL: Bol nadšený! Aj teraz, keď spolu sledujeme už natočené časti, je na svoj výkon hrdý. Zvládol to skvele.

Aké boli reakcie tvojej rodiny a okolia na vašu účasť v projekte?

SLL: Priznám sa, veľmi pozitívne, a netýka sa to len reakcií okolia, ale aj iných ľudí “z fachu”, ktoré mi písali, že projekt sledujú a páči sa im. Neunikli im ani články v médiách. Dostala som naozaj len pozitívne reakcie. 

Neobávala si sa, že v rámci projektu omylom odhalíš zo svadby niečo, čo nechceš?

SLL: Nie, dávam si pozor, čo chcem a nechcem prezradiť. Navyše sa počas roka plánovania toho zmení ešte veľa.

Ako celý projekt hodnotíš s odstupom času? Posunul ťa niekam, naučila si sa niečo nové?

SLL: Celý projekt ma posunul hlavne k uvedomeniu, že už konečne musím svadbu začať reálne riešiť :) Vďaka rôznym témam, ktoré sme v rámci videí spracúvali, som získala celkový obraz o tom, koľko jednotlivé položky stoja.

Prekvapila ťa konečná suma za svadbu? Tá vyšla na takmer 15 386 eur.

SLL: V reálnej svadbe by som sa rada zmestila do 12 000 eur.

Plánujete ju budúci rok. Máte už aj konkrétny termín?

SLL: Nemáme ešte presný deň, pretože momentálne máme vyhliadnuté tri priestory, pri ktorých zisťujeme dostupnosť a finálnu cenu.  Podľa toho sa potom budeme rozhodovať. Svadbu by sme chceli v prvých dvoch septembrových týždňoch, vtedy býva ešte pekné počasie a nie príliš teplo, ktoré už úplne nevyhovuje našim starým rodičom.

Plánuješ prípravy a svadobný obrad zdieľať so svojimi fanúšikmi aj na sociálnych sieťach?

SLL: Priamy prenos z obradu určite nechystám :) Chcem zdieľať svadobné prípravy, na tie sú dievčatá, ktoré ma sledujú, zvedavé. Už pri zdieľaní videí projektu Poštovej banky mi mnohé z nich písali, či budem dávať aj konkrétne tipy, čo si kde kupujem. Najzvedavejšie na konkrétnych dodávateľov, kde sme čo zohnali, a užitočné tipy, kde čo kúpiť a požičať. Keď začnem svadobné prípravy reálne riešiť, určite sa o ne podelím.

A čo svadobné šaty? Aké budú tie skutočné?

SLL: Pri výbere budem spolupracovať s jedným bratislavským salónom, takže počas nasledujúceho roka budem veľa skúšať. Samozrejme, tie pravé všetci uvidia až v deň svadby.

Takže to spomínané plánovanie svadby sa už predsa len deje!

SLL: V podstate áno, už sa nad ňou zamýšľame dlho, ale kým si človek nezarezervuje termín, je to všetko stále len v teoretickej rovine. Mám vyhliadnuté nejaké rekvizity a detaily, ktoré by som chcela. Našťastie, plánujeme termín zarezervovať už v priebehu dvoch týždňov.

Aký je tvoj vzťah k financiám v súkromí? Si človek, ktorý si sporí, alebo skôr užíva radosti života?

SLL: Sporím, ale viem si aj dopriať. Na jedle nešetrím nikdy a sem tam ani na oblečení. Peniaze však nerozhadzujem. Snažím sa nakupovať len to, čo reálne využijem a viem, že tá daná vec bude mať pre mňa nejaké opodstatnenie. Na financie si dávam pozor, sporím si a využívam všetky možné služby, ktoré mi banka ponúka. Banky ma milujú, pretože platím skoro všade kartou.

Takže si sporivý tip.

SLL: Snažím sa investovať rozumne.

Do čoho?

SLL: Uvidíme. Viem, že ani Instagram nebude „frčať“ večne, že príde „niečo nové“. Je otázne, či sa toho „niečoho nového“ chytím, alebo pôjdem iným smerom. Ak by som išla iným smerom, chcela by som začať podnikať so svojou veľmi dobrou a šikovnou kamarátkou.

V čom?

SLL: Máme už nápad, no viac neprezradím :) Poviem len, že je to niečo ženské, niečo, čo ženy budú mať stále rady, a viem, že to bude mať perspektívu aj v budúcnosti.  

Je to zatiaľ iba tvoj sen alebo už blízka budúcnosť?

SLL: Jediné, na čo čakám, je odovzdanie diplomovky, hneď potom sa do projektu chceme pustiť naplno.

Ako riešite financie s priateľom? Máte spoločný účet?

SLL: Účet máme každý svoj. Spoločné náklady si delíme.

Zmení sa niečo po svadbe?

SLL: Myslím, že nie. Bolo by to pre nás zbytočné. Sme k sebe dostatočne otvorení a úprimní, obaja si dokážeme zarobiť a vieme si navzájom pomôcť. Viem, že sa v tomto môžeme na seba spoľahnúť.

S partnerom ste spolu 6 rokov. Zvažujete kúpu spoločnej nehnuteľnosti?

SLL: Tá už prebehla. Chceli sme mať niečo vlastné. Bývame v Novom Meste a sme veľmi spokojní. Je to tichá lokalita, pri dome máme park, takže nám nikto nemôže pozerať do okien. Náš predpoklad, že sa nám bude dobre bývať, sa postupne potvrdzuje.

Poďme naspäť k svadbe. Plánujete niečo špeciálne?

SLL: Zatiaľ neplánujeme nič netradičné, ale uvidíme, ako sa to vyvinie.

Ako by vyzerala vaša svadba, keby ste mali neobmedzený rozpočet?

SLL: Bola by to poriadna párty – ideálne vo vile s bazénom – a trvala by minimálne tri dni.  Určite by som chcela nejakého dobrého DJ-a! Páčila by sa mi aj svadba v zahraničí, pre našich starých rodičov by to už bolo však príliš náročné. Na svadbe chce človek predovšetkým rodinu. Uvedomujeme si, že tu nebudeme večne, takže pred párty uprednostníme oslavu s najbližšími, ktorú si všetci užijeme. Obrad plánujeme na záhrade alebo pod stanom. Mojím snom je pekná, fotogenická svadba plná scenérií, v ktorých sa človek cíti dobre. Chcem, aby mal priestor dušu a s týmto sa chcem vyhrať. Dúfam, že sa mi to podarí.

Budete si všetko riešiť sami alebo oslovíte agentúru?

SLL: To vám budem vedieť povedať približne o pol roka. Záleží na tom, ako na tom budem s nervami. Uvidíme, čo všetko zvládneme sami, ale možno si niekoho zavoláme na pomoc. Napríklad svadobnú agentku Veroniku, ktorá bola tiež súčasťou projektu Poštovej banky.

Budete tancovať aj na house?

SLL: Dúfam! Ale až po polnoci. Nie som si istá, či moja stará mama zvládne tancovať ako tá vo videu.

A čo hostia? Prevažujú medzi nimi kamaráti alebo rodina?

SLL: Máme to viac-menej podelené, tak na polovicu, ja mám o niečo väčšiu rodinu ako Peter, viac sa stretávame, takže na mojej strane prevažuje rodina o čosi viac :)

Čo by si na záver poradila všetkým budúcim nevestám?

SLL: Asi len to, aby si svadobné prípravy čo najviac užili a nemali zbytočný stres.