Tipy, ako si vylepšiť bývanie v malom byte

Malé byty sú stále jedny z najžiadanejších. Aj preto by sme im radi venovali pozornosť. Máte aj vy menší byt a rozmýšľate, ako využiť jeho priestor prakticky? Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných tipov.

Kuchyna

Využite priestor naozaj všade

Veľa z nás kúpi jednoducho nejakú skrinku, nejaký stolík a to je všetko. Ale keby sme trošku viac sústredili pozornosť aj na nezvyčajné miesta v byte, teda také, ktoré normálne nevyužívame, bývanie by sme si urobili oveľa praktickejším.

V malom byte potrebujete čo najviac úložného priestoru. A ten môže byť napríklad v posteli alebo gauči. Nikto nebude vedieť, že tam niečo skrývate. A pomôžu vám aj úložné krabice. Do nich si schováte veci a vložíte ich napríklad do úložného priestoru pod posteľ. Všetko bude vyzerať upratane.

Úložné skrinky

Skrinky nemusia byť iba veľké a na zemi. Pozrite sa na túto kúpeľňu. Aby skrinka nevystupovala do priestoru, zabudovali ju priamo do steny. Nezavadzia a spĺňa svoj účel. Užitočné sú aj skrinky nad zrkadlom. A ako môžete vidieť, pod umývadlom je využitý naozaj každý kúsok miesta.

 Sprchovy Kut

Buďte kreatívni

Kreativite sa medze nekladú, a to môžeme vidieť aj na tomto obrázku. Všimnite si zaujímavé poličky umiestnené nad drezom. Normálne by tento priestor nebol vôbec využitý, ale sami vidíte, že aj takto získate chýbajúce miesto na odkladanie kuchynských potrieb.

 Kuchynska Linka

Skladací nábytok

Nábytok, ktorý sa dá rozložiť a zložiť podľa potreby, je v malých bytoch obrovským pomocníkom. Ak v byte bývate dvaja, stačí vám stôl pre dvoch. No keď k vám príde návšteva, miesta na sedenie chýbajú. S týmto problémom vám však jednoducho pomôže takýto rozkladací stolík, za ktorým sa môžete najesť všetci spoločne. Ak potrebujete uvoľniť priestor v miestnosti, stačí zložiť stolík aj stoličky.

 Jedalensky Stol

Experimentujte a získajte tým výhody

V malých kuchyniach je často problém s nedostatkom miesta na kuchynskej linke. Vyriešiť ho môžete aj takýmto jedálenským stolom. Je to vlastne kuchynský drez a stôl zároveň. Nemali by ste sa báť experimentovať. Nové nápady a zmeny vám môžu vylepšiť bývanie.

Kuchyna

Krásny byt vďaka úveru na bývanie od Poštovky

Rozmýšľate nad prestavbou malého bytu? V Poštovej banke na ňu dostanete výhodný úver. Stačí vám občiansky preukaz a poplatky za poskytnutie pôžičky u nás neplatíte. A pokiaľ ste na pôžičku dvaja, odmeníme vás za to. Využite našu výhodnú partnerskú pôžičku a požičajte si na čokoľvek bez poplatku za poskytnutie. Zastavte sa na ktorejkoľvek z našich pobočiek a so všetkým vám ochotne poradíme.