Tento mesiac sme vám predstavili, čo nás čaká v roku 2021. Ak ste spokojní so službami, ktoré u nás v Poštovej banke máte, nič sa pre vás nemení a sme tu pre vás aj naďalej. V prípade, že vás osloví nová ponuka 365, budeme radi, ak ju vyskúšate. Najdôležitejšie pre vás však je, že si budete môcť vybrať to, čo vám najviac vyhovuje.

 

 

Bude patriť 365.bank pod Poštovú banku? Ako je to so vzťahom týchto dvoch bánk?

 

365.bank vznikla ako odštepný závod Poštovej banky v roku 2018 a dnes funguje ako jediná plne digitálna banka na Slovensku. 365.bank je slovenská banka patriaca do skupiny Poštovej banky. Od júla sa naša digitálna banka zmení na plnoformátovú banku tým, že preberie súčasné pobočky Poštovej banky.

Pozície oboch bánk v rámci našej bankovej skupiny sa po novom jednoducho vymenia. 365.bank sa v rámci našej bankovej skupiny stane materskou bankou a z Poštovej banky sa stane jej odštepný závod.

Poštová banka bude ďalej fungovať ako najdostupnejšia banka na pošte, najmä pre ľudí v regiónoch. Celá banková skupina tak dostane nové smerovanie.

A práve naša 365-ka preberie pod svoju značku pobočky Poštovej banky, ktoré sa nenachádzajú na poštách. Poštová banka bude naďalej fungovať tak, ako ju poznáte na poštách.

 

Čo presne znamená, že 365.bank preberá pobočky Poštovej banky a kedy táto zmena nastane?

 

Mení sa značka, pod ktorou nájdete naše pobočky, ktoré nie sú na poštách. So zmenou značky prichádza aj modernizácia týchto pobočiek v podobe viacerých noviniek a vizuálu pod značkou 365.bank. Táto zmena sa začne už v júli a bude postupná.

Počas leta tak budú niektoré z pobočiek ešte pod značkou Poštová banka, niektoré pod značkou 365. Všetky pobočky však už budú poskytovať iba nové produkty 365-ky. Obslúžime vás tu však aj s vašimi existujúcimi produktami Poštovej banky.

 

Môžem ako klient Poštovej banky naďalej navštevovať všetky obchodné miesta ako doteraz aj keď budú pobočky pod značkou 365? Vybavím všade všetko?

 

Áno, navštevovať môžete všetky obchodné miesta ako doteraz. Dnes môžete využiť služby Poštovej banky na 2 typoch obchodných miest – , na pracovisku banky na vybraných poštách (cez 160 pôšt), pri priehradke Slovenskej pošty (1 400 pôšt). Čo všetko na nich dnes dokážete vybaviť, nájdete na našom webe v časti Špecifikácia produktov a služieb na obchodných miestach.

Väčšina poskytovaných služieb bude na týchto obchodných miestach zachovaná. Rozdiel nastane najmä pri zriaďovaní nových produktov – v pobočkách (už pod značkou 365) bude možné zriadiť si iba nové produkty 365.bank a na pracoviskách banky na poštách a pri priehradkách pošty zas iba nové produkty Poštovej banky.

 

Aké produkty budete predávať v pobočke 365.bank?

 

V pobočke 365 vám ponúkneme Účet zadarmo, rozšírený Účet plus, Pôžičku od 365 či Pôžičku na refinancovanie, Hypotéku 365, ale aj Termínovaný vklad či sporenia ako Syslenie, Sporenie s cieľom alebo Sporenie na vzdelanie. Okrem toho tu vybavíte aj podielové fondy, poistenie a druhý pilier.

 

Ako sa zmena dotkne produktov (účtu, sporiaceho účtu, platobnej karty a pod.), ktoré mám v Poštovej banke?

 

Pre vás ako klientov Poštovej banky a vaše produkty sa nič nemení. Všetky produkty, ktoré dnes u nás už máte, môžete aj naďalej využívať tak, ako ste zvyknutí. Podmienky existujúcich produktov sa nemenia. Ak potrebujete v súvislosti s vašimi produktami navštíviť obchodné miesto, všetko vybavíte vpobočke aj na pošte ako doteraz.

 

Budú Peniaze s5 fungovať aj po prechode pod 365?

 

Peniaze s5 zachovávame pre Poštovú banku aj naďalej a túto službu ponúka aj 365-ka. Pri presune účtu do 365-ky bude potrebné si ju znova aktivovať, pretože má trochu inú ponuku zliav.  Dobrou správou je, že Peniaze s5 sú súčasťou 365 mobilnej aplikácie, a teda nie je potrebná ďalšia aplikácia v mobile.

 

Končí sa mi platnosť platobnej karty, dostanem už platobnú kartu 365.bank?

 

Nie, k svojmu účtu v Poštovej banke dostanete obnovenú platobnú kartu Poštovej banky.

Platobnú kartu 365 môžete mať iba k účtu v 365-ke. Počas leta však budete mať možnosť presunúť si svoj účet do 365-ky a pri presune vám vydáme aj novú 365 kartu.

 

Môžem si prísť vybrať peniaze z vkladnej knižky, ktorej platnosť v Poštovej banke sa mi končí do pobočky, ktorá bude po novom pod značkou 365.bank? Môžem si tam peniaze aj vložiť na účet 365 alebo to musím urobiť na pošte? Platí sa za vklad nejaký poplatok?

 

Áno, môžete si peniaze vybrať aj v pobočke 365 a vložiť na 365 účet. Nemusíte chodiť na poštu. Výška poplatku za vklad na účet je 1 €. Ak však máte v 365-ke Účet plus, tak v ňom máte 4 vklady hotovosti zadarmo. V tomto prípade by ste tak mali vklad bez poplatku.

 

Bankomaty zostávajú pod Poštovou bankou? Môžem ako klient Poštovej banky vyberať peniaze zadarmo aj v bankomate 365.bank?

 

Už dnes sú naše bankomaty označené logami oboch značiek a na tom sa nič nemení. Výbery z nich budeme mať bez poplatku ako doteraz.

 

Neplánujete v Poštovej banke zrušiť poplatky za vedenie účtu a výber hotovosti zadarmo?

 

Momentálne poplatky za vedenie účtu neplánujeme meniť. Stále ponúkame Účet pre mladých po splnení podmienok bez poplatku, Užitočný účet Senior za zvýhodnený mesačný poplatok 2€ a Užitočný účet za 5€. V prípade, ak máte záujem o účet zadarmo, budete mať cez leto možnosť presunúť si osobný účet do plnoformátovej 365.bank. O všetkom vás budeme včas informovať.

Výbery hotovosti v bankomatoch Poštovej banky sú už dnes zadarmo.  Každý mesiac máte tiež zadarmo aj jeden výber hotovosti z bankomatu inej banky a jeden výber hotovosti cez Poštomat. Výber hotovosti na obchodnom mieste je spoplatnený podľa aktuálneho sadzobníka.

 

Budú sa mi meniť zmluvy, ktoré mám s Poštovou bankou? Zmení sa kód banky na 6500 a IBAN k môjmu účtu či Internet banking a Mobilná aplikácia?

 

Ak sa rozhodnete, že nechcete vo svojich produktoch nič meniť, nedôjde ani k zmene žiadnych zmlúv. Ak sa rozhodnete presunúť svoje produkty do 365-ky, zmluva k vášmu účtu sa nezmení, podpíšete k nej iba dodatok. Taktiež vám zostáva aj rovnaké číslo účtu (IBAN) a kód banky.

Čo sa týka Internet bankingu a Mobilnej aplikácie, ak chcete používať produkty a elektronické bankovníctvo Poštovej banky, nezmení sa nič. Naďalej platia aj vaše prihlasovacie údaje. Nový internet banking a 365 aplikáciu získate pri presune produktov do 365.bank.

 

Môžem si požiadať o presun účtu do 365.bank? Kedy to bude možné a ako to bude prebiehať?

 

Ešte chvíľu treba počkať. Presun bude možný už počas tohto leta a bude prebiehať iba osobne v pobočke. O možnosti presunu vás budeme ešte bližšie informovať v júli.

 

Ak si prenesiem účet z Poštovej banky do 365-ky, znamená to, že vedenie účtu bude zadarmo?

V prípade, že sa rozhodnete preniesť si účet do 365.bank, môžete si vybrať, aký typ účtu chcete využívať. Na výber máte platený Účet plus, ktorý ponúka množstvo výhod a služieb, ako napr. možnosť mať na účte disponenta, 4x výbery hotovosti mesačne aj v cudzích bankomatoch či 4x vklad hotovosti v pobočke a pod. Alebo sa rozhodnete pre základný Účet zadarmo. Výber je na vás.

 

Keď sa rozhodnem prejsť do 365 banky, ako to bude s osobným účtom, budem mať zachované číslo účtu?

 

Po presune osobného účtu do 365.bank vám zostáva rovnaké číslo účtu a aj ďalšie nastavenia účtu ako napr. trvalé príkazy, inkasá či platobné šablóny.

 

Ak mám účet aj v Poštovej banke aj v 365-ke, mám si účet v 365.bank zrušiť?

 

Rozhodnutie je iba na vás. Ponechať si môžete oba účty alebo iba jeden.

Máte tieto možnosti:

 

1. môžete si ponechať oba účty

Pri tejto možnosti zostáva všetko ako poznáte dnes – či už zobrazenie účtov v elektronickom bankovníctve, výpisy z účtov, notifikácie o pohyboch na účte, poplatky aj karty. V tomto prípade budete mať nezávisle naďalej oba účty v Poštovej banke aj v 365-ke.

2. môžete si ponechať účet v 365.bank a účet v Poštovej banke zrušiť

V tomto prípade budete využívať 365 účet ako doteraz – nič sa na ňom nemení. Ak ste z účtu Poštovej banky platili trvalé príkazy, inkasá alebo splátky úverov – všetko si treba nastaviť nanovo na 365 účte. Pri rušení účtu zrušíme aj platobnú kartu Poštovej banky a ďalšie služby k tomuto účtu. Ak v Poštovej banke využívate aj ďalšie služby, môžete požiadať o ich presun do 365.

3. môžete si ponechať účet v Poštovej banke a presunúť ho do 365-ky

Ak viac využívate účet v Poštovej banke, môžete požiadať o zrušenie svojho 365 účtu. V tomto prípade však dôjde aj zrušeniu vašich 365 sporení a 365 karty. Následne môžete požiadať o presun účtu z Poštovej banky do 365-ky. Pri presune vám zostane číslo účtu, ktoré máte dnes v Poštovej banke, rovnako zachováme aj všetky trvalé príkazy, inkasá alebo splátky úverov. K účtu vám následne vydáme novú 365 kartu.

O možnostiach, ktoré máte, vás budeme ešte detailnejšie informovať počas leta. A radi vám všetko vysvetlíme aj osobne v pobočke. Zatiaľ vám odporúčame nič nerušiť, nech máte všetky informácie a rozhodnete sa správne.

 

Ak prejdem do 365.bank, budem sa môcť vrátiť do Poštovej banky späť s tým istým účtom bez poplatku a s tými istými výhodami, aké boli predtým?

 

Ak sa rozhodnete presunúť si účet alebo iné produkty do 365.bank a v budúcnosti sa rozhodnete, že sa chcete do Poštovej banky vrátiť s tým istým účtom a podmienkami, takýto ,,opačný presun“ nebude možný.

Stále však budete mať možnosť, založiť si nový účet podľa aktuálnej ponuky v Poštovej banke. Budete tak mať dva účty, každý v inej banke.

 

Ak som klient Poštovej banky, môžem využívať aj produkty Poštovej banky aj produkty 365.bank?

 

Áno, ak sa vám zapáči niečo z ponuky 365.bank, nič vám nebráni, aby ste daný produkt vyskúšali. Pokojne môžete mať účet alebo iný produkt v Poštovej banke aj v 365.bank. V aplikácii a internet bankingu 365 však nájdete iba produkty 365 a v elektronickom bankovníctve Poštovej banky iba produkty Poštovej banky.

Ak však chcete mať všetky produkty na jednom mieste, už počas leta budete mať možnosť preniesť si účet aj ostatné produkty, ktoré momentálne máte v Poštovej banke, do 365-ky.