Ešte lepšie leto s Dobrou pôžičkou a možnosťou vyhrať 300 eur

Vylepšiť si svoje bývanie chce tento rok každý tretí Slovák. Najpočetnejšia skupina, až 17 % našincov bude rekonštruovať. Práve toto je najčastejší dôvod, pre ktorý si ľudia berú spotrebný úver. V súčasnosti ho spláca až tretina z nás.  

Mladí, ktorí si kúpili staršiu nehnuteľnosť postavenú pred viac ako 15 rokmi si ju chcú prispôsobiť svojim predstavám. Starší zase túžia pustiť do svojej okukanej domácnosti nový, svieži vietor, respektíve, rekonštruujú v záujme úspory nákladov na energie. Podľa výsledkov prieskumu agentúry 2muse realizovaného na vzorke 510 respondentov sa v nasledujúcich mesiacoch budú meniť najmä kúpeľne. Plánuje to 29 % Slovákov, ktorí mienia rekonštruovať. Sen o novej kuchyni si chce splniť až 21 % z nich. Slováci si na rekonštrukciu síce šetria a plánujú ju financovať zväčša zo svojich vlastných prostriedkov, ale približne každý desiaty z nás predsa len počíta s tým, že sa jeho plánovaný rozpočet na vynovenie bývania navýši a napokon si na to bude musieť požičať.

Skoro štvrtina z nás už spláca spotrebný úver, z ktorého bola financovaná práve rekonštrukcia nehnuteľnosti a rovnaké množstvo ľudí ho využilo na kúpu vybavenia domu a bytu. „Zariadenie domácnosti a teda nákup spotrebičov, nábytku je hlavným motivátorom pre tých, ktorí sa ešte len chystajú požiadať o pôžičku. Nová kuchynská linka, umývačka riadu, sporák, výmena okien – to boli najčastejšie spontánne odpovede na otázku, na čo by ľudia použili získané finančné prostriedky,“ hovorí Lýdia Žáčková, hovorkyňa Poštovej banky.

Tretím najfrekventovanejším dôvodom, pre ktorý sa Slováci rozhodli požičať si peniaze z banky je kúpa alebo oprava auta. Pre túto možnosť financovania sa rozhodlo 18 % z nich. 12 % ľudí využilo spotrebný úver na splatenie už poskytnutého úveru. V rebríčku dôvodov, ktoré priviedli ľudí do banky s cieľom získať pôžičku nasleduje nadobudnutie novej nehnuteľnosti/pozemku, svadba a iné významné životné príležitosti, výstavba domu, financovanie štúdia, školy, vyplatenie dlhov a nedoplatkov, napríklad za energie. 2 % Slovákov si požičali na dovolenku.

Väčšina ľudí má záujem o úver do výšky 5 000 eur. Vyššie čiastky sú preferované medzi mladými a populáciou s vyšším príjmom. „Pre väčšinu, pre tri štvrtiny ľudí je pri riešení úveru dôležité najmä to, aby ho vybavili jednoducho a bez zložitej administratívy,“ dodáva L. Žáčková.

Túto, pre Slovákov najatraktívnejšiu možnosť – požičať si peniaze rýchlo a bez poplatkov, prináša Poštová banka v podobe Dobrej pôžičky. Vybavíte ju bez akéhokoľvek poplatku a aj na počkanie na 48 pobočkách Poštovej banky a na viac ako 1 500 poštách. Dostupnosť a oslobodenie od finančných výdavkov pri vybavovaní poskytnutí úveru nie je jediným benefitom.  Každý, kto si od 1.6.2017 do 30.6.2017 vezme Dobrú pôžičku od Poštovej banky a tá mu bude v tomto termíne aj schválená a načerpaná, je zaradený do žrebovania o 300 eur. Šanca vyhrať je naozaj veľká, keďže každý deň spoznáme až troch výhercov darčekovej karty so spomínaným kreditom. Viac informácii o Dobrej pôžičke a podmienkach letnej súťaže získate na pobočkách Poštovej banky, obchodných miestach Slovenskej pošty ako i na stránke www.postovabanka.sk.