Tradične aj tento rok odštartuje letné prázdniny obľúbený rodinný festival na Liptove Za 7 horami. Návštevníkov privíta už v posledný školský deň - v piatok 30. júna. Obľúbené podujatie plné zábavy, určené všetkým generáciám, potrvá celý prvý prázdninový víkend. Rodiny sa zabavia na divadelných hrách, koncertoch aj na kúzelníckych či žonglérskych predstaveniach. Partnerom festivalu je opäť Poštová banka, ktorá si pripravila pre deti nielen zaujímavé aktivity, ale aj zábavný kvíz, ktorých ich naučí základy narábania s financiami.

Poštová banka v regiónoch

Poštová banka je dostupná klientom v každom kúte Slovenska, a preto prirodzene dlhodobo podporuje zmysluplné kultúrne a komunitné projekty v regiónoch určené všetkým generáciám. Jedným z nich je aj najväčší rodinný festival na Liptove. „Festival Za 7 horami prináša aj tento rok  množstvo zmysluplnej zábavy pre malých i veľkých. Je to skvelá príležitosť si nielen oddýchnuť, ale naučiť sa aj niečo nové. Aj preto sme pripravili tento rok aktivity, ktoré hlavne menším návštevníkom pomôžu rozšíriť si vedomosti zo sveta financií. Veľmi nás teší, že sme opäť súčasťou podujatia a môžeme tak spolu s rodinami privítať vytúžené letné prázdniny v perfektnej atmosfére a krásnom prostredí liptovskej prírody,“ hovorí Lenka Kalafut Lendacká, hovorkyňa Poštovej banky.

Návštevníci sa zabavia aj vzdelajú

Rozprávková atmosféra zavládne na amfiteátri v Liptovskom Jáne už v piatok predpoludním. Po oficiálnom otvorení dostanú slovo hlavné postavy mačacieho divadla Mici a Mňau. Počas víkendu vystúpia rôzne divadelné formácie pre deti (Divadlo U6, Teater Komika, Divadlo Portál a iní), prídu tiež kúzelníci Talostan a Wolfi či známi speváci Martin Harich a Lukáš Adamec. Návštevníci sa môžu tešiť aj na krásnych pestrofarebných papagájov z Arakova. Jednotlivé predstavenia či koncerty sa okrem amfiteátra uskutočnia v areáli Hotela Sorea Ďumbier a v Hoteli Lipovský Dvor.

 

Organizátori okrem kultúry, športu a tanca myslia aj na vzdelávanie detí a do programu zahrnuli napríklad Kúzelnú fyziku alebo Hókusy pókusy so Slovenskou technickou univerzitou. „Chceme deti zaujať aj inak, priviesť ich k poznaniu a vede zábavnou formou, ktorá je pre ne najprijateľnejšia. Ukážeme im ako fungujú prírodné fyzikálne zákony, vysvetlíme im súvislosti fungovania chémie v praxi, naučíme ich ako dávať prvú pomoc, chrániť prírodu a som rád, že aj tento rok sa budeme vzdelávať vo finančnej gramotnosti s Poštovou bankou,“ priblížil organizátor a riaditeľ festivalu Za 7 horami Michal Rybanský.

 

Rozprávkový uragán Za 7 horami bude pokračovať aj po prvom prázdninovom víkende – v stredu 5. júla v Hrabovskej doline v meste Ružomberok a nasledujúci víkend (8.-9.7.) v Jasnej a Liptovskom Hrádku.

Tešíme sa na vás v stánku Poštovej banky

Poštová banka si vo svojom stánku počas festivalu (30.6 - 2.7.) pripravila pre malých aj veľkých zábavné aktivity, súťaže, balóny, ale aj kvíz, ktorý preverí základné vedomosti finančnej gramotnosti nenútenou formou a naučí deti dôležité veci o fungovaní sveta peňazí. Za úspešne zvládnutý kvíz si každý účastník odnesie malý darček. S podporou Poštovej banky  na nich čaká aj detské divadelné predstavenie O troch grošoch. Popri zábave a zaujímavých aktivitách sa môžu malí návštevníci tešiť na to, že si ozdobia svoj vlastný medovníček. Rodičia zase dostanú možnosť prediskutovať s odborníkmi otázky spojené s financiami a finančnou bezpečnosťou a popri tom si vychutnať dobrú kávu od Poštovky.