Zaznamenali sme zvýšený výskyt podvodných stránok, ktoré napodobňujú prihlasovaciu stránku do nášho Internet bankingu. Čítať viac.
Späť na kategóriu
- Ako viem chrániť svoje peniaze?
- Ako pošlem peniaze cez Internet banking bezpečne?
- Akými najčastejšími spôsobmi sa môže pokúsiť útočník získať vaše údaje
- Ako sa viem chrániť pred pokusmi o získanie mojich údajov do Internet bankingu?
- Ako viem nakupovať kartou na internete bezpečne?
- Ako rozoznám falošnú SMS?
- Dostal som podvodnú SMS. Čo mám robiť?
- Ako rozoznám falošný e-mail?
- Ako si vytvorím bezpečné heslo do Internet bankingu?
Dostal som podvodnú SMS. Čo mám robiť?
- Po doručení podvodnej SMS správy o výhre sa najskôr upokojte a nenechajte sa ovplyvniť jednoduchým psychologickým trikom – šokom z výhry. Vtedy ste náchylní neoverovať si detailne informácie, ktoré vám podvodníci podsúvajú, a neuvažujete tak, ako by ste uvažovali za iných okolností.
- Akákoľvek aktivita smerovaná k vám za účelom získania údajov z platobnej karty alebo prihlasovacích údajov do platobných aplikácií bez toho, aby bola vyvolaná priamo vami ako súčasť procesu nákupu, je podozrivá, a radšej sa vzdajte neistej výhry, než by ste prišli o svoje financie.
- Ak vám príde podozrivá ponuka, overte si ju na stránkach https://hoax.sk alebo https://www.facebook.com/varovania/, či nejde o podvod, a v prípade pochybností neváhajte kontaktovať bezplatné čísla infoliniek spoločností, ktoré sú v ponuke prezentované za účelom overenia pravdivosti informácie. Pozor, číslo infolinky si nájdite na oficiálnej stránke spoločnosti, nevolajte na číslo, ktoré vám podvodníci môžu podsunúť na overenie priamo v správe (toto číslo môže byť spoplatnené).
- Akékoľvek podozrenie na zneužitie karty hláste banke – čím skôr, tým lepšie.
- Nebojte sa podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, kontaktujte Slovenskú obchodnú inšpekciu a, ak je to možné, pošlite varovanie na mail abuse@hoax.sk.
Viac sa dočítate v našom blogu.