Ako sa prihlásim do Internet bankingu prvýkrát?

 

Náš Internet banking nájdete na webe banky www.postovabanka.sk alebo sa môžete prihlásiť priamo cez odkaz https://moja.postovabanka.sk.

1. Otvorte si https://moja.postovabanka.sk a zadajte prihlasovacie meno z e-mailu. Do políčka heslo zadajte jednorazové heslo z SMS a kliknite na Prihlásiť sa.

Ak ste si zvolili zaslanie prihlasovacích údajov poštou, nájdete prihlasovacie meno a heslo v liste.

       

navod_1

2. Zobrazí sa vám uvítacia obrazovka Vitajte v Internet bankingu, ktorá vás vyzve na zmenu jednorazového hesla. Kliknite na Zmena hesla

       

       

navod_2

3. Zobrazí sa vám obrazovka Zmena prístupového hesla, kde nájdete aj pravidlá na vytvorenie bezpečného hesla.

navod_3

4. Zvoľte si interval, ktorý určí platnosť vášho hesla. Po uplynutí platnosti si budete musieť heslo zmeniť, k čomu vás vždy vyzveme, nemusíte si tento interval pamätať.

navod_4

Upozornenie: Z bezpečnostných dôvodov vám odporúčame meniť vaše heslo vždy aspoň raz za tri mesiace. V prípade nastavenia intervalu na iný než trojmesačný interval, zaškrtnite, že súhlasíte s vyhlásením o bezpečnostných rizikách.

5. Pri zmene hesla najprv zadajte jednorazové heslo z SMS alebo listu (to, ktoré ste zadávali na prihlasovacej obrazovke) a zvoľte si vaše nové prihlasovacie heslo, ktoré chcete pravidelne používať, následne ho zopakujte.

navod_5

6. Na potvrdenie vášho hesla si vyžiadajte SMS kód kliknutím na Poslať SMS kód. Vpíšte kód z SMS do poľa SMS kód a kliknite na tlačidlo Potvrdiť.

navod_6

7. Hotovo. Vaše heslo bude od tohto momentu zmenené a môžete ho začať používať pri každom prihlásení.

    navod_7