Ako si pridám kartu do aplikácie Bezpečné platby?

1. Aplikáciu Bezpečné platby si stiahnete do mobilu jednoducho cez Google Play alebo App store.

2. Po otvorení aplikácie sa zobrazia žiadosti o povolenie prístupu k fotoaparátu a povolenie na zasielanie push notifikácií.

INFO: Prístup k fotoaparátu je potrebný pre offline režim, ktorý slúži na naskenovanie QR kódu z webu. Viac o offline režime nájdete v Ako potvrdiť platbu kartou aplikáciou Bezpečné platby v prípade, že nemám internet v mobile?

TP APKA UVOD

TP APKA UVOD

3. Pre zaregistrovanie platobnej karty do aplikácie kliknite na Získajte osobný kľúč.

TP APKA PRIDAT

4. Zadajte prvých 6 a posledné 4 čísla platobnej karty, číslo mobilného telefónu, ktoré máte nastavené ako kontakt pre 3D Secure a kliknite na tlačidlo Odoslať SMS kód.

TIP: Na mobilné telefónne číslo pre 3D Secure vám posielame jednorazové SMS na potvrdenie platby kartou na internete. Nájdete ho aj v Internet bankingu v časti Platobné karty -> Detail karty ako Tel 3D. 

TP APKA

5. Do poľa Jednorazový SMS kód zadajte kód z SMS a kliknite na Hotovo.

TP APKA

6. Zvoľte si 4-miestny číselný kód (uPIN), ktorým môžete platby kartou v aplikácii potvrdzovať a kliknite na Odoslať.

TIP: Zvoľte si uPIN, ktorý si ľahko zapamätáte, vyhnite sa však príliš jednoduchým kombináciám ako 0000 či 1234. Nezabúdajte, že uPIN je bezpečnostný prvok, ktorý chráni vašu kartu a peniaze.

TP APKA

7. Ak vaše zariadenie umožňuje potvrdzovanie odtlačkom prsta, odporúčame vám pre pohodlnejšiu a bezpečnejšiu autorizáciu platieb nastaviť túto formu overenia.

INFO: Ak sa rozhodnete odtlačok prsta nevyužívať alebo vaše zariadenie túto funkcionalitu nepodporuje, o úspešnom ukončení pridania karty vám príde push notifikácia.

TP APKA

8. Vyberte si, aký spôsob overenia chcete využívať. Toto nastavenie si môžete kedykoľvek zmeniť v Nastaveniach.

TP APKA

TP APKA

9. Pre využívanie odtlačku prsta naskenujte váš odtlačok priložením na príslušné miesto na mobile.

TP APKA

TP APKA

10. O úspešnom pridaní karty vám príde push notifikácia a v prehľade nájdete pridanú platobnú kartu.

TP APKA

V nastaveniach vpravo hore (3 body) si viete zmeniť jazyk a spôsob overovania platieb. Ak si chcete do aplikácie platobných kariet od Poštovej banky kliknite na Pridať kartu.