Na platenie kartami Poštovej banky nebol nikdy lepší čas.

Ako sa zapojiť?

Ako sa zapojiť? 

 • 5-krát zaplatíte platobnou kartou, mobilom alebo hodinkami v obchode alebo online na internete,
 • čas na platby s odmenou máte do 31. 12. 2021,
 • odmenu 10 eur môžete očakávať v priebehu nasledujúceho mesiaca po úspešnom zaplatení 5-krát. Pošleme vám ju na účet, ku ktorému máte vydanú platobnú kartu, z ktorej ste uvedené platby realizovali.

Peňaženka

Ako si pridám kartu do Google Pay?

Ako si pridám kartu do Google Pay?

navod na google pay

Viete, kedy kartu v mobilu oceníte viac ako tú v peňaženke?

Viete, kedy kartu v mobilu oceníte viac ako tú v peňaženke?

Keď peňaženka ostala v inej taške. 

Určite sa vám stalo, že ste v obchode pri platení zistili, že ste peňaženku zabudli v inej taške. V tejto situácii je karta v mobile priam „vykúpením“. Namiesto cesty späť domov priložíte mobil a jednoducho zaplatíte.

Peňaženka

Pri prechádzke so psom, keď myslíme na všetko, len nie na peniaze.

Nielen pri prechádzke so psom, ale aj vo veľa iných situáciách, keď si spomenieme, na čo všetko sme pri nákupe zabudli  – vajcia, mlieko, chlieb či kvasnice, alebo zacítime vôňu čerstvého pečiva, ktoré by bolo ideálnou večerou. Peňaženka však ostala doma. A keďže mobil máme poruke vždy, zachráni nás aj tentoraz.

Prechádzka

Pri športovaní, keď si do vrecka berieme drobné, ktoré po ceste s najväčšou pravdepodobnosťou vytratíme.

Prechádzka, šport či rýchla chôdza. V tomto období neodmysliteľne patria k životu. Väčšinou si berieme len to najnevyhnutnejšie – kľúče, mobil, pár drobných do vrecka, ktoré nám nie vždy buď na zmrzlinu či kofolu stačia, alebo v tom horšom prípade ich po ceste vytratíme. Z mobilu však našu kartu nestratíme nikdy, a keďže najmä teraz je platba online z bezpečnostných dôvodov viac než preferovaná, aj v tomto prípade karta v mobile bude prínosom.

Pri športovaní

Pri platení v obchode

Platenie v preplnenom obchode nebolo nikdy rýchlejšie a bezpečnejšie. Nestrácate čas „lovením“ peňaženky v taške. Mobil jednoducho priložíte a zaplatíte. Rýchlo a bezpečne.

pri platení v obchode

Keď si potrebujete vybrať hotovosť, ale peňaženka ostala doma

Na výber peňazí z bankomatu Poštovej banky vám postačí mobilný telefón. Stačí ho priložiť k bankomatu, ktorý podporuje bezkontaktný výber, zadať PIN k svojej platobnej karte a ďalej postupovať ako pri štandardnom výbere kartou. Všetky bankomaty Poštovej banky túto funkciu majú.

Keď si potrebujete vybrať hotovosť

Chcem mať kartu v mobile. Čo všetko potrebujem?

Chcem mať kartu v mobile. Čo všetko potrebujem?

Pre majiteľov mobilných telefónov s operačným systémom Android je k dispozícii aplikácia Google Pay. Tú je potrebné si stiahnuť v obchode Google Play a nainštalovať. Ako? Pripravili sme pre vás stručný návod. 

 • V zariadení potrebujete mať nainštalovanú aspoň verziu Android 5.0 Lollipop alebo novšiu. Zistíte to v Nastaveniach svojho telefónu, v sekcii Systém a ťuknutím na možnosť Informácie o telefóne. Podmienku spĺňajú všetky moderné telefóny – „mladšie“ ako 5 rokov.
 • Smartfón musí podporovať technológiu NFC. Ak si nie ste istý, či váš smartfón podporuje túto technológiu, najjednoduchšie si to môžete skontrolovať v Nastaveniach v sekcii Pripojenie Bluetooth a zariadenie (môže to byť pomenované aj pod pojmom Ďalšie pripojenia, Pripojené zariadenia) hľadajte slovo NFC. Ak sa vám zobrazí prepínač tejto funkcie, váš smartfón túto technológiu podporuje.

NFC

 • V prípade, že máte aplikácií na platenie mobilom viac, skontrolujte, či máte Google Pay nastavený ako predvolený.
 • Na platobnej karte je potrebné mať povolené bezkontaktné platby. Povoliť tieto platby môžete v Internet bankingu, v Mobilnej aplikácii, prípadne telefonicky na 6500 alebo v ktorejkoľvek pobočke Poštovej banky.
 • Vo svojom smartfóne musíte mať nastavený zámok obrazovky – stačí PIN kód, heslo alebo vzor.

Vedeli ste, že?

Vedeli ste, že?

 • Na platbu mobilom nepotrebujete internetové pripojenie? To je potrebné len na inštaláciu aplikácie, potom už platby fungujú plnohodnotne aj OFFLINE.
 • Platba mobilom je bezpečnejšia ako platobnou kartou? Informácie o karte nie sú uložené v telefóne. Pri každej platbe je vygenerované náhodné „bezvýznamné“ číslo (=tokenizácia), preto „pre zlodejov“ nie je možno skopírovať číslo vašej skutočnej karty.
 • V prípade straty zariadenia nie je potrebné fyzickú kartu zablokovať. Stačí, že zavoláte na Infolinku Poštovej banky, nahlásite stratu zariadenia, v ktorom ste mali kartu uloženú, a my vám ich na diaľku deaktivujeme. Svoju platobnú kartu tak môžete bez obáv používať aj naďalej.
 • Nikto vám údaje z karty bez vašej interakcie z mobilu neskopíruje. Stretli sme sa  s prípadmi, keď podvodníci dokázali priložením terminálu napr. ku kabelke alebo k  peňaženke položenej na stole odcudziť peniaze. V prípade, že máte uzamknutý mobil so zhasnutým displejom vo vrecku alebo na stole, nikto nemôže z vašej karty priložením terminálu údaje z karty skopírovať, a tak sa nedostane k vašim peniazom.
 • Pri platení mobilom sa nemusíte ničoho iného dotýkať. Stačí, že mobil priložíte k terminálu a zaplatíte.
 • Peniaze z bankomatu vyberiete mobilom? Stačí mobil priložiť, zadať PIN k svojej platobnej karte a nestrácať čas s hľadaním karty v peňaženke.

Najčastejšie otázky a odpovede nájdete v našom Sprievodcovi.

Štatút ku kampani nájdete tu