Poštomat

Na všetkých poštách nájdete naše platobné terminály s názvom Poštomat. Ak ste držiteľom platobnej karty od Poštovej banky, môžete si pomocou Poštomatu vybrať finančnú hotovosť, zistiť zostatok na vašom účte, ale aj uhradiť vaše šeky a iné služby realizované na pošte.

Na všetkých poštách na Slovensku nájdete platobné terminály s názvom Poštomat. Každá pošta poskytujúca služby Poštomatu je označená aktuálnou nálepkou Poštomatu na vstupných dverách a na priehradke, kde sa poskytujú služby Poštomatu. Nájdite si k vám najbližší poštomat na mape pobočiek a bankomatov.

Aké služby poskytuje Poštomat

Pre držiteľov platobných kariet Poštovej banky:

 • výber hotovosti - prostredníctvom platobnej karty môžete vyberať hotovosť až do výšky limitu na platobnej karte,
 • zistenie zostatku na účte - predložením platobnej karty, po zadaní PIN kódu dostanete na potvrdenke informáciu o aktuálnom disponibilnom zostatku na účte,
 • bezhotovostná úhrada platieb na pošte - prostredníctvom platobnej karty môžete bezhotovostne, priamo z účtu, uhradiť platby šekov alebo iných služieb realizovaných na pošte,
 • Poplatky za služby sú v zmysle sadzobníka Poštovej banky.

Pre držiteľov platobných kariet ostatných bánk

 • výber hotovosti - prostredníctvom platobnej karty môžete vyberať hotovosť až do výšky limitu na platobnej karte
  Poplatok za výber hotovosti je spoplatnený v zmysle platného cenníka banky, ktorá platobnú kartu vydala. V cenníkoch bánk je zvyčajne táto služba označená ako „Cash Advance“ alebo službu určuje banka, ktorá vám vydala platobnú kartu a jeho výška je určená v sadzobníku príslušnej banky, v časti poplatkov ku platobným kartám, označovaná ako Cash Advance alebo Výber hotovosti cez POS terminál v banke (presný názov poplatku môže byť v jednotlivých bankách odlišný a závisí od konkrétnej banky)

Pre všetkých klientov pošty:

 • „dobiť“ EASY - on-line navýšenie kreditu predplatnej karty EASY v sieti Telekom, viac na webstránke Telekom-u.
 • „dobiť“ PRIMA - on-line navýšenie kreditu predplatnej karty PRIMA v sieti Orange Slovensko, viac na webstránke Orange-u.

Úhradu za dobitie kreditu na predplatenej karte môžete realizovať v hotovosti alebo bezhotovostne s platobnou kartou Poštovej banky.

Dohodnúť stretnutie

Zavoláme vám

Kontaktný formulár

Napíšte nám
a my sa vám ozveme

Infolinka

0850 00 6500 (*6500)
 • pon - pia: 7.00 - 19.00 hod.
 • sob: 8.00 - 13.00 hod.