PUSH notifikácie

PUSH notifikácie sú jednoduchá a bezplatná náhrada služby SMS info. Navyše sú rýchlejšie a bezpečnejšie. Ak dnes využívate službu SMS info, SMS vám budeme posielať naďalej, až kým sa sami nerozhodnete si ich vypnúť. PUSH notifikácie prinášajú prehľad aj o pohyboch na sporení či termínovanom vklade, ako aj disponentom na vašich produktoch.

PUSH notifikácie sú jednoduchá a bezplatná náhrada služby SMS info. Vďaka nim cez našu Mobilnú aplikáciu získate do svojho smartfónu či tabletu informáciu o stave peňazí na svojom účte. Zobrazia sa vám ako upozornenie v hornej časti displeja.  Vďaka PUSH notifikácii vás môžeme bezplatne informovať o každom pohybe na vašom účte.

Odpovede na najčastejšie otázky nájdete v našom Sprievodcovi.

Čo potrebujete na využívanie PUSH notifikácií?

PUSH notifikácie sú  určené pre všetkých, ktorí majú aktívnu našu Mobilnú aplikáciu. Nie je viazaná na telefónne číslo, ale na zariadenie (mobil, tablet), v ktorom máte Mobilnú aplikáciu nainštalovanú a je pripojené na internet (Wi-Fi, mobilné dáta).

Potrebujete iba:

                   app          
1. Smartfón

2. aktivovanú Mobilnú aplikáciu

3. pripojenie na internet

V prípade, že našu Mobilnú aplikáciu nemáte, stiahnite si najnovšiu verziu v Google Play, App Store.

Ako PUSH notifikácie fungujú?

  • PUSH notifikácia vám príde po každej prijatej či odoslanej platbe na vašom účte.
  • Zobrazí sa ako upozornenie v hornej časti displeja.
  • Na jej prečítanie potrebujete prstom rozrollovať celú správu a po kliknutí na ňu sa dostanete priamo do Mobilnej aplikácie na prehľad pohybov na účte.

Podmienkou pre na využívanie PUSH notifikácií je okrem Mobilnej aplikácie aj aktívne internetové pripojenie – či už formou dát v mobile alebo Wi-Fi. Pokiaľ nie ste online, všetky PUSH notifikácie vám prídu až po pripojení na internet.

Aby ste PUSH notifikácie mohli využívať, nie je potrebné žiadať o ich aktiváciu. Po nainštalovaní Mobilnej aplikácie a pripojení na internet vám začnú chodiť automaticky.

V čom sú lepšie ako SMS info?

Dôvodov prečo využívať PUSH notifikácie je niekoľko, na našom blogu sme ich komplexne porovnali so službou SMS info. Sú bezpečnejšie, prehľadnejšie a nič vás nestoja.  Nižšie nájdete stručné porovnanie týchto dvoch služieb.

 

PUSH NOTIFIKÁCIA

SMS INFO

cena za službu (podľa sadzobníka Poštovej banky )

bezplatne

1 EUR (bezplatne k Užitočnému účtu)

internet v mobile

zariadenie musí mať aktívne mobilné dáta alebo pripojenie na Wi-Fi

nie je potrebné používanie mobilných dát ani Wi-Fi

nastavenie zasielania správ

automatické, ak máte nainštalovanú Mobilnú aplikáciu

cez Internet banking alebo osobne v pobočke

zobrazenie správ

na všetkých zariadeniach s aktivovanou Mobilnou aplikáciou

na konkrétnom telefónnom čísle

doba zobrazenia správ

jednorazové prečítanie

všetky správy sa uchovávajú v zozname doručených SMS správ

pohyby na terminovanom vklade a sporení

áno

nie

Nastavenia PUSH NOTIFIKÁCIÍ

Ak sa rozhodnete využívať PUSH notifikácie a máte aktívnu službu SMS info, odporúčame vám vypnúť si zasielanie SMS cez Internet banking. O vypnutie služby SMS info môžete požiadať aj osobne na obchodnom mieste, ak ste majiteľom účtu. Návod, ako si vypnúť SMS cez Internet banking, nájdete v našom Sprievodcovi.

* PUSH notifikácie nie sú dostupné vo verzii Mobilnej aplikácie pre Huawei zariadenia, ktoré nepodporujú služby od Google.

Ako si zapnem a vypnem PUSH notifikácie?

PUSH notifikácie nie je potrebné zapínať ani iným spôsobom aktivovať. Začnú vám prichádzať automaticky. V prípade, že o zasielanie PUSH notifikácií nemáte záujem, vypnete si ich priamo vo svojej Mobilnej aplikácii. Ako na to, nájdete v návode Ako si vypnem PUSH notifikácie?

Viac užitočných informácií o PUSH notifikáciách nájdete v našom Sprievodcovi.

Ďalšie informácie

Informácie o službe Internet banking.