Povolené prečerpanie

Získajte viac! S povoleným prečerpaním máte na osobnom účte k dispozícii financie aj nad rámec svojich prostriedkov. Vďaka Povolenému prečerpaniu od Poštovej banky si môžete požičať od 100 € do 2 000 €, ktoré sa budú automaticky splácať pri príjme finančných prostriedkov na váš osobný účet.

Čo je to Povolené prečerpanie?

Spoznajte jeden z najjednoduchších spôsobov, ako si požičať peniaze. Spotrebiteľský úver, vďaka ktorému môžete čerpať financie na osobnom účte nad rámec aktuálneho zostatku.

Kto môže získať Povolené prečerpanie?

Povolené prečerpanie je určené našim klientom, fyzickým osobám, ktorí sú*:

  • majiteľmi osobného účtu,
  • majiteľmi osobného účtu Junior (vo veku od 18 do 26 rokov),
  • majiteľmi osobného účtu Senior.

Každý klient môže mať zriadený max. jeden osobný účet s povoleným prečerpaním. Na poskytnutie povoleného prečerpania klient nemá právny nárok.

*pre viac informácií si pozrite Obchodné podmienky

Na čo môžem povolené prečerpanie využiť?

Peniaze navyše sa vám môžu zísť ako na bežné mesačné výdavky, tak i na príležitostný nákup spotrebného tovaru či úhradu iných nečakaných výdavkov.

Čerpať ich môžete hotovostne aj použitím platobnej karty.

Výška limitu Povoleného prečerpania

Povolené prečerpanie poskytujeme v minimálnej výške 100 € a maximálne do výšky 2 000 €. Výšku Povoleného prečerpania stanovuje Poštová banka. Podrobnejšie informácie sú uvedené v obchodných podmienkach pre osobné účty a všeobecných obchodných podmienkach.

Ako môžem povolené prečerpanie splatiť?

K splácaniu dochádza automaticky pri príjme finančných prostriedkov na osobný účet klienta.

Aký je poplatok za čerpanie?

Poplatok účtujeme len v mesiaci, v ktorom Povolené prečerpanie čerpáte. Za zriadenia, zrušenie ani prehodnotenie limitu Povoleného prečerpania neplatíte žiadne poplatky. Poplatok nájdete v Sadzobníku poplatkov.

Úročenie

Úroky platíte len z toho, čo skutočne čerpáte a iba počas čerpania Povoleného prečerpania. Výšku úrokovej sadzby nájdete v Oznámení o úrokových sadzbách.

Nepovolené prečerpanie úročíme príslušnou úrokovou sadzbou, ktorú takisto nájdete v Oznámení o úrokových sadzbách. Povolené prečerpanie je splatné na požiadanie. To znamená, že klient môže byť požiadaný o splatenie celej pohľadávky vzniknutej z Povoleného prečerpania.

Získajte POVOLENÉ PREČERPANIE do 300 € bez úroku

Stačí, ak požiadate o benefit a pri aktívnom využívaní svojho UŽITOČNÉHO ÚČTU vám ušetrený úrok vrátime každý mesiac späť na váš účet.

Objavte všetky výhody nášho vernostného programu Veľké plus.

Dohodnúť stretnutie - chcem úver

Chcem úver

Zavoláme vám

Napíšte nám

Napíšte nám
a my sa Vám ozveme

Infolinka

0850 00 6500 (*6500)
  • Každý deň od 7.00 do 22.00.
  • Mimo štátnych sviatkov.